Opkomende activiteiten

dinsdag 12 maart, 08:00 - 17:00
Vergadering
----------------------------------

Scheidsrechter Björn Kuipers en zijn vaste assistenten Sander van Roekel en Erwin Zeinstra beginnen op 14 juni aan een missie op het WK voetbal in Rusland. De grote droom van ‘Team Kuipers’ is het fluiten van de WK-finale.

Het trio was er heel dichtbij op het WK 2014 in Brazilië. Nadat twee pouleduels en de achtste finale tussen Colombia en Uruguay in goede banen waren geleid, leek de weg vrij naar de finale. ,,Er is toen tegen ons gezegd dat we in alle rust konden rekenen op de finale. Maar toen Oranje doorbekerde naar de halve finale was het einde verhaal. Dat was zeker een klap voor ons.’’Met de afwezigheid van het Nederlands elftal kan deze droom dit jaar wel worden verwezenlijkt. ,,Het is een droom om een WK-finale te mogen fluiten. In Rusland wordt het onvoorspelbaar, ook zonder finale kan ik terugkijken op een fantastische carrière’’, vertelt de 45-jarige Kuipers.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Videoarbiter

Kuipers ziet de videoarbiter als een belangrijke toevoeging voor het voetbal. ,,De scheidsrechters zijn richting dit WK veel vaker samen geweest, vergeleken met het vorige WK in Brazilië. Er is namelijk veel meer afstemming nodig. De samenwerking tussen de reguliere scheidsrechter en de videoarbiter moest worden geoptimaliseerd. Sommige scheidsrechters hebben nooit samengewerkt met een videoarbiter waardoor de afstemming van essentieel belang is richting een groot toernooi.’’

Volgens Kuipers is het scheidsrechtersvak weinig veranderd vergeleken met de tijd voor de invoering van de videoscheidsarbiter. ,,Er is maar één verschil in mijn stijl van leiding geven aan een wedstrijd samen met videoarbiter. We zijn voorzichtig met vlag en fluitsignalen bij een mogelijke buitenspel positie in het zestienmetergebied. Voor de rest blijf ik gewoon mijn wedstrijden fluiten.’’

Het team hoort drie dagen voor de start van het WK welke wedstrijd ze mogen leiden. ,,Dat soort momenten zijn altijd heel spannend. Op een groot scherm worden, onder aanvoering van scheidsrechters-baas Massimo Busacca, alle wedstrijden bekend gemaakt. Vervolgens volgen vele felicitaties en wensen collega’s elkaar succes.’’

Het WK wordt wel het laatste internationale toernooi-optreden van Kuipers. ,,International gezien ga ik na het WK nog wel door in de Champions League en de Europa League. Maar er komt een moment dat het ophoudt. Na mijn carrière wil ik graag actief zijn in opleidingen op zowel nationaal als internationaal niveau.’’

Inlogformulier